This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V živo: Šeškovi hitro utišali Zvezdine navijače, Oblak dobil že dva

• Liga prvakov, skupinski del, 3. krog (torek)
  • Liga prvakov, skupinski del, 2. krog (torek, sreda)
  • Liga prvakov, skupinski del, 1. krog (torek, sreda)

Liga prvakov, 3. krog:

Sreda, 25. oktober:

Manchester United Harry Maguire
Sportal Poklon legendi Manchestra in trdo prigarana zmaga, olajšanje tudi za Arsenal

Olabljena Barcelona dobila prvi gol, a tretjič zmagala

Barcelona - Šahtar | Foto: Reuters Barcelona - Šahtar Foto: Reuters Katalonski velikan je na olimpijskem stadionu v Barceloni, ki je v času prenove kultnega objekta Camp Nou postal njegov začasni dom, gostil Šahtar. Trener Xavi je proti ukrajinskim brezdomcem pogrešal številne igralce. Zaradi kazni je manjkal Gavi, na tribuni je bil tudi najboljši strelec Robert Lewandowski, saj še vedno čuti bolečine v gležnju, zdravniki pa si prizadevajo, da bi bil pripravljen vsaj za sobotni spopad z Realom. Na seznamu poškodovanih so tudi Raphinha, De Jong, Sergi Roberto in Kounde. Tako so bili v začetni enajsterici v napadu Lamine Yamal, Ferran Torres in Joao Felix.

Ferran Torres je gol posvetil babici. | Foto: Reuters Ferran Torres je gol posvetil babici. Foto: Reuters Barcelona je imela od prve minute terensko premoč, prvo priložnost pa v osmi minuti Fermin Lopez. A kot da mladeniču prvi gol v ligi prvakov ni usojen, 20 minut pozneje je še zatresel okvir vrat. Do strela je prišel po izvrstni podaji Ilkaya Gundogona. Se je pa žoga od vratnice odbila neposredno na nogo Torresa, ta pa je premagal vratarja ukrajinske ekipe. Sodniki so sicer pomislili na prepovedan položaj, a je ogled z VAR-om to zavrnil. Barcelona je tako povedla z 1:0. "Ta je zate, babica," je imel napisano na majici pod dresom. Nanjo je zelo navezan, je težko bolna in je zato celo razmišljal, da na tekmi ne bi igral.

Nato pa vendarle, v 37. minuti, gol 20-letnega Lopeza (2:0). Z roba kazenskega prostora je poslal neubranljiv projektil. Njegov prvi gol v tem tekmovanju, drugi za člansko ekipo Barcelone. Na drugi strani vratar Barcelone Marc-Andre ter Stegen ni imel nobenega dela.

Ko smo že mislili, da bo drugi polčas za Barcelono samo formalnost, pa je Šahtar v 62. minuti unovčil svoj sploh prvi strel na gol. Po lepi podaja Iraklija Azarovija je zadel Georgij Sudakov. Katalonci so dobili sploh prvi gol v letošnji ligi prvakov. In zato v nadaljevanju spet zaigrali resneje, tako je Lopez v 70. minuti najprej zatresel okvir vrat, nekaj trenutkov zatem pa zadel, a iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo 2:1. Petnajst minut pred koncem tekme je Xavi v igro poslal tudi 17-letnika, ki je na prejšnji tekmi la lige na svojem debiju za člansko ekipo zadel za zmago. To je Marc Guiu

Feyenoordu druga zmaga, tudi Atleticu?

Nizozemski Feyenoord je bil v skupini E v Rotterdamu boljši od italijanskega Lazia s 3:1. V največjem evropskem pristaniškem mestu je temelje za drugo zmago postavil v prvi polovici tekme, ko sta zadela Santiago Tomas Gimenez in Ramiz Zerrouki. Sredi drugega polčasa je Gimenez povišal na 3:0, častni gol za zasedbo iz večnega mesta pa je v zadnjem delu tekme dosegel Pedro.

Jan Oblak bo poskušal danes prvič v tej sezoni ohraniti mrežo nedotaknjeno v Evropi. | Foto: Reuters Jan Oblak bo poskušal danes prvič v tej sezoni ohraniti mrežo nedotaknjeno v Evropi. Foto: Reuters Atleticu Madridu, ki ga že 12 leti zapored vodi Diego Simeone, gre v tej sezoni odlično. Tokrat skuša vlogo favorita upravičiti na Celtic Parku, kjer igra s škotskim prvakom. "Atletico ima fantastično ekipo, eno najboljših na svetu," poudarja trener Celtica Brendan Rodgers. Slovenski vratar Jan Oblak, ki je doživel novo priznanje, saj je bil v izboru najboljših vratarjev vseh časov, ta je potekal pod okriljem Givemesporta, uvrščen na deveto mesto, poskuša prvič v tej sezoni v ligi prvakov ohraniti mrežo nedotaknjeno.

Jan Oblak
Jan Oblak
Sportal Veličastno! Oblaka povzdignili med največje legende.

Sladke težave trenerja Leipziga, ki Zvezde nima v lepem spominu

Navijači Crvene zvezde so v Leipzigu pripravili kuliso, kot bi bili v Beogradu. | Foto: Reuters Navijači Crvene zvezde so v Leipzigu pripravili kuliso, kot bi bili v Beogradu. Foto: Reuters RB Leipzig v skupini G gosti Crveno zvezdo. Kevin Kampl je začel v udarni enajsterici, na svojo priložnost pa na klopi čaka Benjamin Šeško, ki se je v tej sezoni že vpisal med strelce v ligi prvakov, na zadnji tekmi nemškega prvenstva (3:1 v gosteh pri Darmstadtu) pa mu Marco Rose ni namenil niti minute. Po dvoboju je poudaril, da ima v napadu dobro konkurenco, kar mu omogoča sladke težave pri izboru. V napadu izstopa Belgijec Loic Openda, klub še kako resno računa na Danca Yussufa Poulsena, s katerim je pred kratkim podaljšal sodelovanje, po poškodbi se je vrnil Španec Dani Olmo, Timo Werner pa bi se lahko preselil na krilni položaj.

Trener Leipziga ima sicer neprijetno izkušnjo s Crveno zvezdo. Ko je pred petimi leti vodil Salzburg, je proti Beograjčanom izpadel v play-offu, čeprav je bil že v zelo dobrem položaju. Podobno izkušnjo je pod njegovim vodstvom doživel Xaver Schlager. Nemški strateg tako opozarja na kakovost Beograjčanov, ki so v uvodnem krogu šokirali Manchester City in na Etihadu vodili z 1:0.

Nogometaš, ki so ga prodali zaradi košarkarske akrobacije

Benjamina Šeška odlikujejo izjemne telesne sposobnosti. | Foto: www.alesfevzer.com Benjamina Šeška odlikujejo izjemne telesne sposobnosti. Foto: www.alesfevzer.com Srbski mediji so pred srečanjem izpostavili mladega slovenskega napadalca. Blic Sportal je tako na dan srečanja zapisal, da bo nevarnost Zvezdi predstavljal tudi "neobičajni Slovenec". Zakaj neobičajni? V naslovu so poudarili, da njegova mama prihaja iz Doboja, njegova prodaja v tujino, s katero se je začela njegova pot med zvezde, pa se je zgodila zaradi posnetka izjemne akrobacije na košarkarskem igrišču. Na tistem posnetku se vidi, kako je skočil in z nogo odbil žogo, ki se je pred tem zataknila v obroču.

"Benjamin je imel takrat 14 let. Ta posnetek sem poslal vsem klubom, ki so se zanj zanimali. S športnim direktorjem Salzburga se še danes šaliva, da je Beni edini nogometaš, ki sem ga prodal na podlagi posnetka s košarkarskega igrišča," so Srbi povzeli besede Šeškovega agenta Elvisa Bašanovića, ki jih je izrekel v televizijski oddaji Pod prečko na Sportklubu. Dodal je, da Red Bull podobno kot angleški klubi zelo ceni takšne telesne sposobnosti.

Srbi so izpostavili tudi njegove izvrstne predstave za reprezentanco: "Več kot očitno je mladi napadalec v izvrstni formi. Navdušil je vso Evropo, tako da je pred obrambo rdeče-belih v Nemčiji velik izziv. Šeško ne bo edina nevarnost Leipziga, bo pa največja."

Ko je nazadnje na Parku princev sodil Slovenec, je ...

Kylian Mbappe | Foto: Reuters Kylian Mbappe Foto: Reuters V skupini smrti F je v najboljšem položaju Newcastle. Srake igrajo z zadnjeuvrščeno Borussio Dortmund, ki je prepričana, da si zasluži več. To dokazuje tudi forma v nemškem prvenstvu, v katerem je dobila zadnjih pet tekem.

Na Parku princev igrata PSG in AC Milan, glavni sodnik pa je Slovenec Slavko Vinčić. Mariborčan je prvi slovenski delivec pravice po Damirju Skomini, ki sodi na tekmi v Parizu. Zdaj že upokojeni Primorec je šestega marca 2019 sodil dvoboj med PSG-jem in Manchester Unitedom, dvoboj pa je dvignil ogromno prahu zaradi kazenskega udarca, ki ga je dosodil s pomočjo VAR-a. PSG, ki je takrat potegnil krajšo in izpadel, je stežka prebolel izpad.

Parižani se skušajo navijačem po ponesrečenem gostovanju v Angliji (1:4 pri Newcastlu) prikazati v bistveno boljši luči. Poseben motiv pa ima Olivier Giroud, izkušeni napadalec Milana. Ko je nazadnje gostoval na Parku princev, si je poškodoval gleženj. Tokrat bo poskušal prekrižati načrte kolegom iz francoske reprezentance, zlasti prvemu asu PSG-ja Kylianu Mbappeju. "Poznam ga dolgo, skupaj v reprezentanci igrava šest let. Je eden najboljših igralcev na svetu, a ne smemo se osredotočati le nanj. PSG je močan kot kolektiv," je poudaril 37-letni Francoz, ki ni v karieri nikoli oblekel dresa PSG, ampak večino kariere navduševal v dresih londonskih velikanov.