This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

sreda, 25. 10. 2023; 22.00 Osveženo: 3 minute

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

1. DOL, moški, zaostala tekma 1. kroga

0,01

termometer

Avtor: STA

Odbojkarji ACH Volleyja so dobili zaostalo tekmo prvega kroga 1. DOL za moške proti Alpacem Kanalu. Izraziti favoriti so zmagali s 3:0 (21, 29, 19).

Hiša na Kolesih Triglav
Sportal Kranj, Puconci in Maribor v pričakovanju evropske tekme

Branilci naslova državnih prvakov so vknjižili nove točke, a niso imeli tako lahkega dela, kot bi proti ekipi, ki je še brez točke, marsikdo pričakoval. Z izjemo zadnjega niza so se Kanalci dobro upirali, predvsem v drugem nizu pa imeli tudi svoje priložnosti.

V prvem nizu so se Kanalci, ki so igrali brez prvega korektorja Matica Vrtovca, ki ga je uspešno zamenjal Aleksander Stojanovič, dobro držali do izida 16:16, nato pa so domači z delnim izidom 5:1 ušli in niz mirno pripeljali do konca, končal ga je novinec v ljubljanski ekipi, mladi Nejc Najdič.

A nadaljevali so slabo in videti je bil, da bodo Primorci izenačili. V drugem nizu so vodili z 19:13, toda domačemu trenerju Radovanu Gačiču je s številnimi menjavami - priložnost za igro so dobili prav vsi, ki jih je trener imel na razpolago, uspelo zaustaviti njihov nalet. Potem ko so Kanalci niso izkoristili dveh zaključnih žog za 1:1, se je prednost prevesila na stran oranžnih zmajev, ki so sicer imeli nekaj težav s postavitvijo pike na i, preden je Jaka Sešek postavil izid 31:29.

Kanalcem je nato nekoliko padla morala, na začetku tretjega niza zaostali, nato so se še poskušali vrniti, toda servisi Seška so naredili spet večjo razliko, ki je tekmec ni mogel več izničiti.