Slovenia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Šeškovi se niso ustrašili navijačev Zvezde. Oblak dobil prva dva gola.

V sredo so v nogometni ligi prvakov igrali vsi trije Slovenci. Jan Oblak je v golu Atletica Madrida dobil prva dva gola v letošnji ligi, tekma s Celticom v skupini E se je tako končala z 2:2. Kevin Kampl in Benjamin Šeško, ki je vstopil v 82. minuti, sta se z Leipzigom veselila zmage nad Crveno zvezdo s 3:1. V isti skupini G je z enakim rezultatom Manchester City premagal Young Boys. Na derbiju večera v skupini smrti F je PSG s 3:0 premagal AC Milan, ki tako ostaja brez doseženega gola. Je pa prvi gol v skupini H dobila tudi Barcelona, a vseeno z 2:1 premagala Šahtar.

• Liga prvakov, skupinski del, 3. krog (torek)
  • Liga prvakov, skupinski del, 2. krog (torek, sreda)
  • Liga prvakov, skupinski del, 1. krog (torek, sreda)

Liga prvakov, 3. krog:

Sreda, 25. oktober:

Manchester United Harry Maguire
Sportal Poklon legendi Manchestra in trdo prigarana zmaga, olajšanje tudi za Arsenal

Oslabljena Barcelona dobila prvi gol, a tretjič zmagala

Barcelona - Šahtar | Foto: Reuters Barcelona - Šahtar Foto: Reuters Katalonski velikan je na olimpijskem stadionu v Barceloni, ki je v času prenove kultnega objekta Camp Nou postal njegov začasni dom, gostil Šahtar. Trener Xavi je proti ukrajinskim brezdomcem pogrešal številne igralce. Zaradi kazni je manjkal Gavi, na tribuni je bil tudi najboljši strelec Robert Lewandowski, saj še vedno čuti bolečine v gležnju, zdravniki pa si prizadevajo, da bi bil pripravljen vsaj za sobotni spopad z Realom. Na seznamu poškodovanih so tudi Raphinha, De Jong, Sergi Roberto in Kounde. Tako so bili v začetni enajsterici v napadu Lamine Yamal, Ferran Torres in Joao Felix.

Ferran Torres je gol posvetil babici. | Foto: Reuters Ferran Torres je gol posvetil babici. Foto: Reuters Barcelona je imela od prve minute terensko premoč, prvo priložnost pa v osmi minuti Fermin Lopez. A kot da mladeniču prvi gol v ligi prvakov ni usojen, 20 minut pozneje je še zatresel okvir vrat. Do strela je prišel po izvrstni podaji Ilkaya Gundogona. Se je pa žoga od vratnice odbila neposredno na nogo Torresa, ta pa je premagal vratarja ukrajinske ekipe. Sodniki so sicer pomislili na prepovedan položaj, a je ogled z VAR-om to zavrnil. Barcelona je tako povedla z 1:0. "Ta je zate, babica," je imel napisano na majici pod dresom. Nanjo je zelo navezan, je težko bolna in je zato celo razmišljal, da na tekmi ne bi igral.

Nato pa vendarle, v 37. minuti, gol 20-letnega Lopeza (2:0). Z roba kazenskega prostora je poslal neubranljiv projektil. Njegov prvi gol v tem tekmovanju, drugi za člansko ekipo Barcelone. Na drugi strani vratar Barcelone Marc-Andre ter Stegen ni imel nobenega dela.

Ko smo že mislili, da bo drugi polčas za Barcelono samo formalnost, pa je Šahtar v 62. minuti unovčil svoj sploh prvi strel na gol. Po lepi podaja Iraklija Azarovija je zadel Georgij Sudakov. Katalonci so dobili sploh prvi gol v letošnji ligi prvakov. In zato v nadaljevanju spet zaigrali resneje, tako je Lopez v 70. minuti najprej zatresel okvir vrat, nekaj trenutkov zatem pa zadel, a iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo 2:1. Petnajst minut pred koncem tekme je Xavi v igro poslal tudi 17-letnika, ki je na prejšnji tekmi la lige na svojem debiju za člansko ekipo zadel za zmago. To je Marc Guiu

Feyenoordu druga zmaga, Oblak prvič premagan

Nizozemski Feyenoord je bil v skupini E v Rotterdamu boljši od italijanskega Lazia s 3:1. V največjem evropskem pristaniškem mestu je temelje za drugo zmago postavil v prvi polovici tekme, ko sta zadela Santiago Tomas Gimenez in Ramiz Zerrouki. Sredi drugega polčasa je Gimenez povišal na 3:0, častni gol za zasedbo iz večnega mesta pa je v zadnjem delu tekme dosegel Pedro.

Jan Oblak je bil na tretji tekmi prvič v tej sezoni lige prvakov premagan. | Foto: Guliverimage Jan Oblak je bil na tretji tekmi prvič v tej sezoni lige prvakov premagan. Foto: Guliverimage Atletico Madrid je dobil prvi dve tekmi letošnje lige prvakov, to sredo pa skušal vlogo favorita upravičiti na Celtic Parku, kjer je igral s škotskim prvakom. "Atletico ima fantastično ekipo, eno najboljših na svetu," je pred tekmo dejal trener Celtica Brendan Rodgers. Slovenski vratar Jan Oblak, ki je bil v izboru najboljših vratarjev vseh časov, ta je potekal pod okriljem Givemesporta, uvrščen na deveto mesto, na prvih dveh tekmah ni dobil gola. Zdaj pa se je to spremenilo. Že v četrti minuti ga je premagal Kyogo Furuhashi, v 28. pa še Luis Palma. Vmes je Antoine Griezmann zapravil 11-metrovko, a se je žoga od prečke odbila nazaj do njega in v drugem poizkusu je vendarle zadel.

Jan Oblak
Jan Oblak
Sportal Veličastno! Oblaka povzdignili med največje legende.

Sladke težave trenerja Leipziga, ki Zvezde nima v lepem spominu

Navijači Crvene zvezde so v Leipzigu pripravili kuliso, kot bi bili v Beogradu. | Foto: Reuters Navijači Crvene zvezde so v Leipzigu pripravili kuliso, kot bi bili v Beogradu. Foto: Reuters RB Leipzig je v skupini G gostil Crveno zvezdo. Kevin Kampl je začel v udarni enajsterici, na svojo priložnost pa je na klopi čakal Benjamin Šeško, ki se je v tej sezoni že vpisal med strelce v ligi prvakov, na zadnji tekmi nemškega prvenstva pa mu Marco Rose ni namenil niti minute. Po dvoboju je poudaril, da ima v napadu dobro konkurenco, kar mu omogoča sladke težave pri izboru. V napadu izstopa Belgijec Loic Openda, klub še kako resno računa na Danca Yussufa Poulsena, s katerim je pred kratkim podaljšal sodelovanje, po poškodbi se je vrnil Španec Dani Olmo, tukaj je še Timo Werner.

V Leipzig je pripotovalo nekaj tisoč srbskih navijačev, ki so pripravili pravi šov. A so jih domači hitro vsaj nekoliko utišali. Že v 12. minuti je namreč za vodstvo Leipziga zadel David Raum. Sredi polčasa je v vrstah Zvezdašev zavrelo, ko jim je sodnik Jose Maria Sanchez najprej dosodil 11-metrovko, po ogledom z VAR-om pa jo je preklical. Benjamin Henrichs je sicer dobil rumeni karton, a naj bi bil prekršek storjen izven kazenskega prostora.

Po uri igre je prednost Nemcev podvojih Xavi Simons. Dvajset minut do konca je Novozelandec Marko Stamenic znižal na 1:2 in ohranil upanje Zvezde za preobrat. V 82. minuti je Šeško vendarle dobil priložnost za igro. Zamenjal je Opendo. Olmo, ki je sedem minut pred vstopil namesto Simonsa, pa je bil rezervist, ki je zadel v 84. minuti. In ob vodstvu s 3:1 je bila druga zmaga Leipziga zagotovljena. Z enakim rezultatom Manchester City vodi proti Young Boys.

Nogometaš, ki so ga prodali zaradi košarkarske akrobacije

Benjamina Šeška odlikujejo izjemne telesne sposobnosti. | Foto: www.alesfevzer.com Benjamina Šeška odlikujejo izjemne telesne sposobnosti. Foto: www.alesfevzer.com Srbski mediji so pred srečanjem izpostavili mladega slovenskega napadalca. Blic Sportal je tako na dan srečanja zapisal, da bo nevarnost Zvezdi predstavljal tudi "neobičajni Slovenec". Zakaj neobičajni? V naslovu so poudarili, da njegova mama prihaja iz Doboja, njegova prodaja v tujino, s katero se je začela njegova pot med zvezde, pa se je zgodila zaradi posnetka izjemne akrobacije na košarkarskem igrišču. Na tistem posnetku se vidi, kako je skočil in z nogo odbil žogo, ki se je pred tem zataknila v obroču.

"Benjamin je imel takrat 14 let. Ta posnetek sem poslal vsem klubom, ki so se zanj zanimali. S športnim direktorjem Salzburga se še danes šaliva, da je Beni edini nogometaš, ki sem ga prodal na podlagi posnetka s košarkarskega igrišča," so Srbi povzeli besede Šeškovega agenta Elvisa Bašanovića, ki jih je izrekel v televizijski oddaji Pod prečko na Sportklubu. Dodal je, da Red Bull podobno kot angleški klubi zelo ceni takšne telesne sposobnosti.

Srbi so izpostavili tudi njegove izvrstne predstave za reprezentanco: "Več kot očitno je mladi napadalec v izvrstni formi. Navdušil je vso Evropo, tako da je pred obrambo rdeče-belih v Nemčiji velik izziv. Šeško ne bo edina nevarnost Leipziga, bo pa največja."

Ko je nazadnje na Parku princev sodil Slovenec ...

V skupini smrti F je v najboljšem položaju Newcastle. Srake igrajo z zadnjeuvrščeno Borussio Dortmund, ki je prepričana, da si zasluži več. To dokazuje tudi forma v nemškem prvenstvu, v katerem je dobila zadnjih pet tekem.

Na Parku princev igrata PSG in AC Milan, glavni sodnik pa je Slovenec Slavko Vinčić. Mariborčan je prvi slovenski delivec pravice po Damirju Skomini, ki sodi na tekmi v Parizu. Zdaj že upokojeni Primorec je šestega marca 2019 sodil dvoboj med PSG-jem in Manchester Unitedom, dvoboj pa je dvignil ogromno prahu zaradi kazenskega udarca, ki ga je dosodil s pomočjo VAR-a. PSG, ki je takrat potegnil krajšo in izpadel, je stežka prebolel izpad.