This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Prepelič debitiral z dvojnim dvojčkom, Cedevita Olimpija pa ostaja brez zmage

sreda, 25. 10. 2023; 20.35 Osveženo: 0 minut

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

EUROCUP, 4. KROG

0,31

termometer

Avtorji: S. K., Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se danes v dvorani Stožice na obračunu četrtega kola rednega dela EuroCupa pomerili z ukrajinskim Prometejem in izgubili s 83:90. V zasedbi zmajev je debitiral tudi novopečeni član Cedevite Olimpije Klemen Prepelič, dosegel je 16 točk in podelil 11 asistenc.

V Olimpijo se je pred dnevi vrnil slovenski reprezentant Klemen Prepelič in danes že pomaga zmajem v lovu za prvo zmago v tej sezoni EuroCupa. Ni potreboval dolgo, da se je ujel z ekipo, dve minuti pred koncem prve četrtine je imenitno asistiral Karlu Matkoviću za zabijanje, nato pa začel polniti še svojo strelsko statistiko in v prvih desetih minutah igre dosegel pet točk. Prvo četrtino so Ljubljančani dobili s 26:18.

V drugi četrtini so domači najprej povedli na +10 (32:22), nato pa je začela tudi ukrajinska ekipa kazati zobe. Dobre tri minute pred koncem prvega polčasa je bilo v Stožicah izenačeno na 34:34, kmalu so gostje povedli s +5 (39:44), Jaka Blažič je 18 sekund pred koncem poskrbel za izenačenje na 45:45, še pred sireno pa je za novo vodstvo Prometeja poskrbel Američan Marcus Keene. Na odmor so Ljubljančani tako odšli z zaostankom dveh točk (45:47). Matković in Prepelič sta bila s po desetimi doseženimi točkami najboljša strelca domačih, pri Prometeju sta jih po devet dosegla ameriška košarkarja Keene in Ronald March.

V tretji četrtini so gostje Ljubljančanom pobegnili do najvišje prednosti na tekmi, in sicer +12 (60:72), ki pa so jo domači nekoliko omilili do konca četrtine in zaostanek zmanjšali na sedem točk (65:72), predvsem po zaslugi razpoloženega Prepeliča, ki je imel po 30 minutah igre na računu že 16 točk. V zadnji četrtini so Ukrajinci ohranjali prednost in tekmo dobili z 90:83.

Najboljši strelec domače vrste je bil Karlo Matković z 18 točkami, tem je dodal še devet skokov, DJ Stewart je zbral 17 točk in pet skokov, Prepelič pa je 16 točkam dodal kar 11 podaj, a tudi izgubil sedem žog. Z dvomestnim številom točk (15) se lahko pohvali še Jaka Blažič. Pri Prometeju je z 20 točkami blestel March, Keene jih je prispeval 12.

Olimpija, ki je v sezoni 2022/23 redni del sezone končala na vrhu lestvice skupine A in se na koncu prebila vse do polfinala tekmovanja, tako ostaja brez zmage v letošnjem EuroCupu.