Romania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Simona Halep joacă în această seară în sferturi la Toronto: ora de start a partidei cu Gauff

Simona Halep (locul 15 WTA) joacă în această seară în sferturile de finală ale turneului de la Toronto contra americancei Cori Gauff, locul 11 WTA.

Simona Halep şi Coco Gauff au mai fost adversare de trei ori, toate meciurile fiind câştigate de româncă. Două partide au avut loc în 2022 (Indian Wells şi Madrid), iar un altul la Wimvbledon (2019). Gauff nu i-a luat nici măcar u nset româncei până acum.

Cori "Coco" Gauff a avut parte de un meci incredibil în optimi. Ea a trecut de Aryna Sabalenka după trei ore și 13 minute de joc, scor 7-5, 4-6, 7-6.

Meciul dintre Simona Halep și Cori Gafuff e primul de pe arena centrală și va începe de la ora 20.00 - ora României.