Montenegro
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Uz sve nedaće, AP Sport osvojio 3. mjesto u generalnom plasmanu na trci u Kotoru

U nedjelju 14. maja održana je prva brdska auto trka Kotor, koja se bodovala za crnogorski šampionat i šampionat Evrope, odnosno CEZ.

Auto moto sportski klub AP Sport je i pored loših vremenski uslova i kvarova na vozilima u generalnom plasmanu osvojio 3. mjesto.

Nikola Tošković je u klasi 1000 kubika grupa H bio ubjedljivo najbrži i osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto u klasi 1150 kubika grupa N pripalo je  Vladimiru Jovanoviću, dok se Baćko Vujović u klasi do 1400 kubika grupa H,  posle ubjedljive prve vožnje, zbog kvara na motoru, morao zadovoljiti drugim mjestom.

Ena Plakalo je u kategoriji do 1600 kubika grupa A osvojila srebro, dok je u kategoriji dama završila kao prvoplasirana. Ujedno je i jedina takmičarka koja se takmičila sa šampionat CEZ-a.

Aldin Ćorović je dominantno u svojoj klasi preko 2000 kubika uzeo zlatno odličje.

Ekipni pobjednik brdske auto-trke Kotor – Trojica je auto-moto sportski klub Kotor“, dok je drugo mjesto osvojio klub “Podi“, a treće mjesto pomenuti pljevaljski klub.

U trci je učestvovalo rekordnih 138 takmičara, a publika se odazvala u velikom broju, uprkos lošim vremenskim uslovima.

Nakon Kotora slijede trke na Njegušima u junu, zatim u Pljevljima, Podima, Dubrovniku i završna 23. oktobra u Šavniku.