Hungary
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Helytállt a Debrecen, de nem sikerült elkapnia dán riválisát a BL-ben

A Bajnokok Ligája–újonc Debrecen női kézilabdacsapata negyedik csoportmérkőzését követően harmadik vereséget szenvedte el az Odense ellen. Az első, svéd Sävehof elleni győzelmet követően megtorpant az együttes, azóta pedig sorozatban harmadjára nem szerzett pontot a Szilágyi Zoltán vezette csapat.

Az első hat támadásból rendre gólt szereztek a dánok, Vámos Petra első zicceréig pedig egészen a hatodik percig kellett várni, azonban a kapufát találta el. A Debrecen Hámori Konszuéla nyomán tudta megszerezni első gólját nyolc perc elteltével, de Szilágyi Zoltán nem várt sokat: 8–2-es állásnál ki is kérte első idejét, hogy megszakítsa a vendégek menetelését. A folytatásban agresszívabb is lett a csapat, de támadásban nem tudott újat mutatni a Loki, így az első játékrész második felét 9–4-nél kezdték a csapatok.

Eközben az Odense is elkezdett hibázni, percekig nem szereztek gólt a dánok, a magyar válogatott játékosai, Kácsor és Hámori vezetésével pedig visszajött a meccsbe a Loki, 17–14-es állásnál mentek pihenőre a játékosok.

Az elsőhöz hasonlóan a második játékrész sem kezdődött jól a Debrecennek, azonnal öt gólra nőtt a dánok előnye. Technikai hiba, kiállítás, folyamatos gólváltás jellemezte mindkét csapat játékát, azonban Kácsor Gréta erődemonstrációjával a 40. percre visszaállt a félidei háromgólos állás (24–21). A holland Dionee Husheer, az Odense alapembere harmadik kiállítását is bezsebelte, amivel újabb esélyt kapott a Loki, amit meg is ragadott.

Az 51. percben már csak egy gól volt a sárga mezesek előnye (28–27), ami legutóbb a mérkőzés első percében fordult elő. Ezután viszont 3–0-s dán széria következett, ami eldöntötte a mérkőzést, így 33–30 lett a végeredmény.

A Loki a skandináv csapat első fordulós legyőzése (32–29) óta a Győr, és a csoportot vezető német bajnok Bietigheim ellen nagy arányban: 10, illetve 12 góllal maradt alul. Jelenleg továbbjutást nem érő, hetedik helyen van a Debrecen – eggyel több mérkőzést követően –, az újabb vereség  pedig további nehézséget eredményez Vámos Petráéknak. A magyar csapatra komoly összecsapások várnak még a csoportkör során, köztük a francia bajnok Brest, illetve a Neagu-féle CSM Bucuresti ellen is.

A Debrecen a magyar bajnokságban még hibátlan: négy meccset követően nyolc ponttal a tabella harmadik helyén áll. A Hajdú-Bihar vármegyei együttes jövőhéten, hazai pályán fogadja a Békéscsabát, a BL-ben pedig három hetes kihagyást követően, október 21-én a Háfra Noémival erősítő Buducnostot várja a Hódos Imre sportcsarnokban.