Romania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Suprinză imensă în Premier League. Manchester United învinsă în prima etapă din Anglia. Ce a făcut Ronaldo

Manchester United a pierdut în prima etapă din noul sezon al Premier League, duminică, acasă, în faţa echipei Brighton, scor 1-2, chiar dacă tehnicianul Erik ten Hag l-a aruncat în luptă şi pe Cristiano Ronaldo.

Golurile au fost marcate de Pascal Gross, dublă în minutele 30 şi 39, pentru Brighton, iar Alexis Mac Allister a marcat un autogol pentru United (min. 68).

Cristiano Ronaldo a fost introdus pe teren după pauză, în minutul 53, când l-a înlocuit pe Fred, însă nu a ieșit în evidență deloc.

Superstarul portughez ar vrea sî plece de la Manchester United pentru a putea juca la o echipă calificată în grupele Champions League.

Brighton a reuşit prima victorie din istorie pe Old Trafford.

Într-un alt meci al primei etape din Premier League, Leicester City – Brentford 2-2. Au marcat Timothy Castagne 33, Kiernan Dewsbury-Hall 46, respectiv Ivan Toney 62, Josh Dasilva 86.