Romania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Juventus, surclasată pe teren propriu, înaintea începerii campionatului VIDEO

Juventus Torino a primit o corecție strașnică, chiar pe teren propriu, fiind surclasată de Atletico Madrid, scor 4-0.

În meciul disputat în cantonamentul lui Juventus de la Continassa, în nord-vestul oraşului Torino, Massimiliano Allegri, antrenorul torinezilor a început cu doi dintre jucători aduşi în această vară, Di Maria şi Bremer, în timp ce tehnicianul echipei spaniole, Diego Simeone, l-a utilizat pe Alvaro Morata, jucător care a evoluase în ultimele două sezoane, sub formă de împrumut, chiar la Juventus.

Atletico Madrid s-a impus cu 4-0, prin tripla lui Alvaro Morata, care a înscris în minutele 10, 43 şi 62, şi prin reuşita lui Matheus Cunha, din minutul 90+1. În plus, Joao Felix a ratat un penalty.

Partida ar fi trebuit să se joace la Tel Aviv, dar a fost mutată din cauza violenţelor din Fâşia Gaza.

Campionatul Italiei începe în acest weekend, iar Juventus va evolua în deplasare, la Sassuolo.