This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Juventus-Atletico Madrid 0-4 cu hat-trick-ul lui Morata şi golul lui Cunha

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].

Spaniolii au fost net superiori din toate punctele de vedere, în comparaţie cu Juve, care a făcut un joc sub aşteptări şi a fost învinsă cu 4-0.

Omul meciului a fost fostul jucător al lui Juventus, Morata, care a deschis scorul în minutul 10 şi apoi a dublat, la finele primei reprize, după ce coechipierul său Joao Felix a ratat un penalty.

În repriza a doua, Morata a a reuşit hat-trick-ul, în minutul 62, iar în prelungirile meciului, Cunha a încheiat conturile pentru 4-0.

Juventus va debuta în Serie a pe data de 15 august, pe teren propriu, în compania lui sassuolo, în timp ce Atletico va juca primul meci din La Liga, tot pe 15 august, în deplasare la Getafe.