Romania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

FC Bihor s-a impus la scor

„Roș-albaștrii” au marcat de patru ori pe terenul unei echipe de play-off.

Scris de Teodor Biriș - „Roș-albaștrii” au marcat de patru ori pe terenul unei echipe de play-off.

FC Bihor a reușit o prestație foarte bună pe terenul bănățenilor de la CSC Ghiroda și Giarmata Vii, formație clasată pe locul 2 în play-off-ului Ligii a III-a, Seria 8, în sezonul trecut, care a jucat semifinala barajului cu CSM Reșița.

„Roș-albaștrii” au câștigat cu 4-1 (3-0), iar atacantul Sergiu Jurj a fost în zi de grație reușind un „hat-trick”.

Puternicul atacant adus sezonul trecut de la SCM Zalău a punctat în minutele 6, 22 și 25, intre care s-a intercalat un penalty ratat de Marius Hosu în minutul 10.

După o oră de joc, timișenii au reușit să reducă din diferență după o fază fixă (1-3), iar scorul final l-a stabilit puștiul Andrei Hosu în minutul 77 (1-4).

„A fost un meci desfășurat pe o căldură caniculară și sunt mulțumit de atitudinea băieților. Suntem încă în perioada de reglaje și e clar că mai avem de lucru. Nu ascund că ne-am mai dori doi-trei jucători pe posturile care nu sunt acoperite cum trebuie și suntem nevoiți să venim cu improvizații”, ne-a declarat antrenorul Florin Farcaș.

În următorul joc, miercuri 10 august, de la ora 17:00, FC Bihor va evolua tot în deplasare la Gloria Lunca Teuz Cermei, urmând să revină pe Stadionul Iuliu Bodola sâmbătă, 13 august, de la ora 11:00 cu Crișul Chișineu Criș.

Pentru FC Bihor au evoluat: K. Fila (70 Ed. Nergheș) – R. Gunie, Al. Popa (65 D. Lupșe), D. Stan (60 S. Oșvat), L. Ioviță (65 P. Andraș) – G. Cherman (60 R. Ardelean), Cl. Petruș (70 R. Săutiuț), I. Ban (55 Fl. Drăgan), A. Gheorghiță (60 A. Chindlea) – Sg. Jurj (70 I. Pop), M. Hosu (65 A. Hosu). Antrenori: Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe.

Citiți principiile noastre de moderare aici!