This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ЦСКА надви "Локомотив" (София) за четвърта поредна победа

© LAP.bg

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното с бюлетина в 17 часа. Всеки ден, директно в имейла Ви.

ЦСКА продължи изкачването си в класирането на Първа лига, след като постигна четвърта поредна победа. На своя "Българска армия" червените надвиха "Локомотив" (София) с 2:0.

И двата гола вкара Майкъл Естрада, който беше точен в 40-ата и 45-ата минута.

За еквадореца това бяха и първи два гола с екипа на червените.

С победата червените се изкачват до четвъртото място в класирането, като събират 21 точки. Отборът на Нестор Ел Маестро е със само точка по-малко от третия "Левски". От своя страна "Локомотив" е 14-ти в таблицата и загуби за пети път в последните си шест мача.

Преди почивката ЦСКА имаше пълно надмощие на терена, като дълго време не можеше да намери път към вратата на гостите. Едва в края на първата част "Локомотив" сбърка и позволи на ЦСКА да поведе.

В 40-ата минута след корнер двама бранители в черно-бяло не успяха да изчистят топката, тя попадна в Естрада, който със силен шут от около пет метра се разписа.

© LAP.bg

Само пет минути по-късно Естрада вкара за втори път след много груба грешка на "Локомотив". Амос Юга изчисти топката с шпагат, който се превърна в извеждащо подаване, а Естрада сам срещу вратаря се разписа.

През втората част ЦСКА продължи да държи топката, но вече нямаше толкова положения. В последните 15 минути обаче футболистите на Ел Маестро се отпуснаха и позволиха на "Локомотив" да създаде няколко опасности. Изстрелите и последните подавания на гостите не се получаваха.